Czy Polacy lubią brać udział w loteriach?

Polacy najbardziej kochają duże wyprzedaże i obniżki cen, a także możliwość zbierania punktów promocyjnych. Jednak, loterie również nie są im obojętne, choć skłania się ku nim mniejsza ilość osób niż przy punktach bonusowych. Dlaczego?

Skomplikowane zasady

Często loterie mają wiele skomplikowanych zasad, jakie należy spełnić, w tym z podaniem wielu danych wrażliwych. Wielu Polaków odstrasza to już na samym początku. Inni z kolei rezygnują, gdy regulamin okazuje się zbyt niejasny, a ostatni badani, gdy zadanie jest zbyt czasochłonne. I nie ma się co dziwić, w dzisiejszym świecie prawdziwym pieniądzem jest czas.

Co nas zachęca do uczestnictwa w loteriach?

Jednak wszystkie powyższe rzeczy okazują się nieważne, gdy w loterii oferuje dużo nagród do wygrania. I co zaskakujące, wcale nie musi chodzić o nagrody bardzo ekskluzywne, jak samochody. Wręcz przeciwnie, jeżeli do wygrania jest tylko jeden samochód, wiele osób rezygnuje, widząc małą możliwość wygranej.

Za to przy dużej puli nagród, wiemy, że nagrodzone zostanie kilkanaście osób i czujemy więc, że mamy spore szanse wygrać.

A co poza nagrodami?

Jednak nie tylko nagrody są naszym motorem napędowym do udziału w loteriach. Lubimy także ten dreszczyk emocji, jaki towarzyszy udziałowi w konkursie, a który przypomina odczuwalny kok adrenalin, np. podczas gry w mega joker w Total Casino. A jeżeli jeszcze jest aktywnie prowadzony, to towarzyszy mu przyjemny duch rywalizacji oraz dobra zabawa. 

Co ciekawe, nadzieja i poczucie szansy na wygraną zupełnie nam nie towarzyszy, gdy chodzi o grę w Lotto. Zaledwie co 5 osoba naprawdę myśli, że ma szanse na wygrane. Po co więc inni zaglądają do kolektury?

Chodzi tylko i wyłącznie o emocje i ekscytację podczas wybierania liczb, a później sprawdzania ich wyników. Tak bardzo lubimy towarzyszące nam wtedy uczucie, że od czasu do czasu wracamy do kolektury, nawet jeżeli nic nie wygrywamy.

Szczęście wygranego

Równocześnie wiemy, że w każdym tym konkursie musi ktoś wygrać. Taka wygrana doskonale wpływa na nasze poczucie wartości i ego. Jeżeli całość polegała tylko na losowaniu zwycięzcy, mamy poczucie, że szczęście nam sprzyja i los jest po naszej stronie. W końcu przecież wybrano nas, prawda? Przez tą jedną chwilę czujemy, że wszechświat nas wyróżnia na tle innych.

Z kolei, jeżeli w loterii musimy się wykazać, nasze ego po wygraniu wędruje jeszcze bardziej do góry. Bo to już nie jest tylko szczęście i ślepy traf. Okazaliśmy się najlepsi ze wszystkich. To nasz wiersz, zdjęcie, obraz zwrócił uwagę i pokonał całą konkurencję.

Nie ważne czy wygrywamy

Finalnie więc wcale nie chodzi o to, czy wygrywamy, czy nie. Za każdym razem towarzyszą nam miłe uczucia, czy to silne emocje podczas gry, czy wielka radość podczas wygranej. Przegrana w loterii również nie pozostawia po sobie uczucia rozczarowania, bo wiem jak duża była konkurencja. Potrafimy sobie zracjonalizować taką przegraną, dzięki czemu nasze poczucie wartości pozostaje nienaruszone.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button