Bonusy bukmacherskie – rodzaje i kody bonusowe

Kto z nas nie lubi dostawać prezentów? Któż nie chciałby otrzymać czegoś gratis? Korzystając z usług bukmacherów, oczywiście oprócz wygranych, możemy liczyć również na bonusy, będące dla nas czymś w rodzaju podarunku. I choć musimy zdawać sobie sprawę, że firmy zajmujące się przyjmowaniem zakładów pieniężnych to nie instytucje charytatywne, a korporacje nastawione na zysk, to jednak bonusy bukmacherskie stanowią dla nas okazję, by łatwo się wzbogacić. Bukmacherzy oferują bonusy, aby zdobyć nowych klientów, a także zachęcić już istniejących do dalszej gry. W tym krótkim artykule omówimy bonusy bukmacherskie – jakie są ich rodzaje, jak można je otrzymać oraz na co należy uważać, aby nie stracić pieniędzy.

Bonusy bukmacherskie – rodzaje i kody bonusowe

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Myliłby się ten, kto powiedziałby, że mamy tylko jedne bonusy bukmacherskie. Zwykle, w polskich firmach bukmacherskich pojawiają się różne rodzaje bonusu na start. Oto najczęstsze z nich.

Bonus na start od depozytu

Bonusem, z którym zetkniemy się na samym początku naszej przygody z zakładami to bonus na start. Oferuje go większość zagranicznych bukmacherów oraz te licencjonowane przez polskie Ministerstwo Finansów. W ten sposób możemy zyskać wielokrotność wpłaconego przez nas depozytu, najczęściej jest od podwajany. Aby otrzymać bonus należy założyć nowe konto na stronie bukmachera. W tym celu trzeba niekiedy skorzystać ze specjalnego linku, zawartego w promocyjnym biuletynie lub portalu hazardowym lub podać kod bonusowy. Przed dokonaniem pierwszej wpłaty zazwyczaj trzeba zadeklarować, że chcemy skorzystać z promocyjnej oferty powitalnej. Najczęściej określona jest także minimalna kwota pierwszego depozytu oraz maksymalna kwota bonusu jaki możemy otrzymać. Każdy nowy gracz może skorzystać bonusu powitalnego tylko raz. 

Darmowy zakład

Ciekawą formą, jaką przybierają bonusy bukmacherskie jest tzw. darmowy zakład tzw. freebet. Oznacza to możliwość obstawienia zakładu bez konieczności zasilenia konta. Darmowe zakłady przeznaczone są przede wszystkim dla tych, którzy chcą zapoznać się ofertą danego bukmachera i mechanizmem działania zakładów, nie nadwyrężając przy tym swojego budżetu. Kwoty oferowane w tego rodzaju bonusach są niezbyt wysokie (około 20 zł), jednak mimo to stanowią łakomy kąsek dla nowicjuszy. Wszystko, co należy zrobić, by wygrać to właściwie wytypować promocyjny kupon. Jest tu jednak pewien haczyk – bukmacherzy wymagają by wygrane zostały kilkukrotnie obrócone, zanim będzie można je wypłacić. Darmowe zakłady często wchodzą w skład bonusu powitalnego.

Zakład bez ryzyka

Obok bonusów powitalnych oraz freebetów coraz większą popularność zyskują zakłady bez ryzyka. Dzięki nim nie poniesiemy żadnej straty, gdy nie dopisze nam szczęście i zakład nie potoczy się po naszej myśli. W razie niepowodzenia otrzymamy zwrot części lub całości stawki. Zwrot ten nazywany jest niekiedy Cashbackiem. Zakłady bez ryzyka to świetna okazja dla nowych graczy, którzy dopiero uczą się typowania, jednak z promocji korzystają też zaawansowani gracze. Niestety zdarza się, że bonus w postaci zakładu bez ryzyka ograniczony jest przez wymagania dotyczące minimalnych kursów i liczby zdarzeń. Zakłady bez ryzyka coraz częściej wchodzą też w skład bonusów powitalnych. 

Wymagania obrotu i kursu bonusów bukmacherskich

Bukmacherzy zazwyczaj przyznają bonusy bukmacherskie pod warunkiem, ile razy kwota musi zostać obrócona, zanim będziemy mogli ją wypłacić. Konieczny może być np. podwójny obrót, a w skrajnych przypadkach nawet trzydziestokrotny. Obrót może dotyczyć jedynie kwoty bonusowej, jednak występują również sytuacje, gdy bukmacher wymaga obrotu nie tylko kwotą otrzymanego bonusu, ale i wpłaconego depozytu. Restrykcje dotyczą także tego, w jaki sposób musimy obracać pieniędzmi – w jakich zakładach lub automatach. Warto zawsze zwracać uwagę na wymaganą liczbę obrotu środkami, gdyż z każdym kolejnym obrotem spadają nasze szanse za wypłatę. Musimy także uważać by nie przekroczyć regulaminowego terminu w jakim musimy dokonać obrotu, a następnie wypłaty naszych pieniędzy. Zdarza się, że środki pozostawione na koncie przez zbyt długi czas, przepadają bezpowrotnie.

Należy pamiętać też o minimalnym kursie z, jakim należy typować zakłady, aby skorzystać z bonusu. U legalnie działających w Polsce bukmacherów kursy te wahają się od około 1,6 do 2,5. Im niższy kurs, tym mniej ryzykowny zakład, zaś wyższy kurs to wyższe ryzyko, ale i szansa na większe wygrane.

Bonusy bukmacherskie a kody bonusowe

Innym sposobem, by zdobyć bonusy bukmacherskie jest skorzystanie z kodów promocyjnych.  Zdarza się, że firmy bukmacherskie współpracują z innymi podmiotami, np. portalami internetowymi dotyczącymi tematyki hazardowej. Wspólnie przygotowują oni specjalne kody zniżkowe, które sprawią, że otrzymamy rozmaite środki promocyjne do wykorzystania. Kody mogą dotyczyć darmowych zakładów, ekskluzywnego pakietu VIP, bądź też mogą umożliwić nam skorzystanie z bonusu powitalnego lub znacznie go powiększyć. Przed rozpoczęciem gry warto przeszukać portale internetowe w poszukiwaniu kodów promocyjnych, gdyż nie znajdziemy ich na oficjalnych stronach poszczególnych bukmacherów. Aby skorzystać z kodów, należy kliknąć w odpowiedni baner lub link informujący o promocji. Uzyskany kod wpisze się automatycznie do formularza rejestracyjnego lub też będziemy musieli wpisać go ręcznie. Kody te dostępne są także na aplikacje bukmacherskie.

Podsumowanie

Bonusy bukmacherskie mają za zadanie zachęcić nas do rozpoczęcia kariery w dziedzinie zakładów, a jeżeli korzystamy już z oferty bukmachera – do kontynuowania zabawy. Dzięki bonusom możemy w znaczący sposób zwiększyć nasze dochody z obstawiania. Jak powszechnie wiadomo „nie ma róży bez kolców” – bonusy obwarowane są wieloma ograniczeniami i warunkami, dlatego też powinniśmy za każdym razem uważnie czytać regulaminy promocji. Nie warto ulegać marketingowym zabiegom firm bukmacherskich, gdyż pozornie najbardziej atrakcyjny bonus, może w rzeczywistości okazać się najtrudniejszy do zdobycia. Jednak, jeśli potrafimy dopasować ofertę do własnych potrzeb i mądrze skorzystać z bonusów bukmacherskich, to mogą się one okazać dla nas bardzo zyskowne.

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button