Typowanie u bukmachera – jak robić to bezpiecznie?

Wiele osób, które rozpoczynają swoją przygodę z zakładami wzajemnymi raczej nie zastanawia się nad tym, jak robić to bezpiecznie. Wszyscy uważają, że kwestia “uzależnienia” ich nie dotyczy, a że ich zakłady na pewno będą tymi zwycięskimi. W końcu ich intuicja nie może się mylić. Tymczasem jednak rzeczywistość często okazuje się inna, a ci typujący zdecydowanie najczęściej popadają w problemy. Jak Ty jesteś w stanie ich uniknąć? To podpowiemy w naszym dzisiejszym wpisie.

Typowanie u bukmachera

1. Zawieraj tylko rozsądne zakłady

Podstawą w bezpiecznym obstawianiu jest robienie tego z zachowaniem rozsądku, a zatem ograniczeniu się w sięganiu po własną intuicję. Najlepsze typy bukmacherskie to takie, które wynikają z jak najdokładniejszej analizy. Twoim zadaniem jest więc postawienie na takie zdarzenie, które będzie najbardziej prawdopodobne – nie ze względu na to, że tak podpowiada Ci “zmysł fana sportu”, ale dlatego, że wskazuje na to jak najwięcej rzeczy. W tym wszystkim przyda Ci się:

  • analiza bukmacherska, stanowiąca podstawę typowania,
  • statystyki, które są naprawdę drogocenne jeśli tworzysz swoje własne typy dnia,
  • kursy bukmacherskie, które wskazują na to, na kogo w danym spotkaniu stawia sam bukmacher,
  • transmisje online – oglądając mecze na żywo jesteś w stanie pozyskać całe mnóstwo cennych informacji. Te z kolei wykorzystasz w swoim dalszym obstawianiu.

2. Sięgaj po pomoc w obstawianiu

Jeśli chcesz zawierać bezpieczne zakłady bukmacherskie za wirtualne pieniądze, nie powinieneś zamykać się we własnej bańce. Istnieje wiele miejsc, w których publikowane są typy na dziś – i nie powinieneś się obawiać po nie sięgać. W końcu po to tak właściwie powstały – mają na celu pomoc, a nie zaszkodzenie. Pamiętaj jednak, że nie wszystkim tego typu miejscom możesz ufać. O ile więc działający od lat i publikujący swoje typy bukmacherskie w miarę regularnie serwis internetowy jest miejscem, w którym na pewno znajdziesz coś wartościowego, post losowej osoby na forum dyskusyjnym – niekoniecznie. Pamiętaj też, że typy dnia muszą być poparte stosowną analizą. Bez niej bowiem tak właściwie nie jesteś w stanie dowiedzieć się, jak dana osoba czy redakcja doszła do swojego typu. To zaś czyni go bezwartościowym w Twoich oczach.

3. Nie polegaj na intuicji

To błąd, z którym można spotkać się zdecydowanie najczęściej. Zwłaszcza w przypadku początkujących i niedoświadczonych obstawiających. Ci często uważają swoje przypuszczenia za najlepsze i takie, które na pewno przyniosą im zysk. Tymczasem jednak często można się w tym przypadku zderzyć z rzeczywistością. Intuicja jest złym doradcą – przynajmniej jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie w Bwin. Oczywiście, jest ona w stanie przynieść okazjonalne wygrane. Nie należy jej jednak traktować jako “bezpieczny” środek do ich zdobywania. Polegaj wyłącznie na faktach i statystykach, a wtedy na pewno zwiększysz swoje szanse na zwycięstwo. Będziesz też wiedział, że zrobiłeś wszystko, by po prostu postawić dobrze, rozsądnie i bezpiecznie.

4. Typuj tylko za tyle, na ile możesz sobie pozwolić

Bezpieczeństwo to również unikanie destrukcyjnego uzależnienia. Nie możesz przeznaczać na typowanie więcej środków, niż tak właściwie posiadasz na “rozrywkę”. Typowanie nie może więc narzucać na Tobie żadnych ograniczeń w życiu codziennym. Nie możesz nim więc zastępować kupna jedzenia czy opłacenia abonamentu. Przeznaczaj na nie tylko tyle, ile rzeczywiście możesz, a najlepiej traktuj pieniądze, jakie przeznaczasz na typy na dziś jako te stracone. Jeśli wygrasz, będziesz miał przyjemną niespodziankę. Jeśli zaś przegrasz – nie zawiedziesz się.

Oczywiście to wszystko jest łatwe tylko wtedy, gdy się o tym mówi. Właśnie dlatego większość bukmacherów wprowadziło u siebie limity. Możesz je ustalić w ustawieniach własnego konta. Te mogą dotyczyć tak ilości środków, jakie przeznaczasz na typowanie, jak i tego, jak dużo czasu spędzasz u bukmachera. Jeśli więc czujesz, że poświęcasz się temu za bardzo i wkraczasz na niebezpieczny grunt, zrób z nich użytek – z całą pewnością wyjdzie ci to na dobre.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button