10 piłkarzy, którzy kochają golf

Tym razem nieco odskoczymy od tematów bukmacherskich i przedstawimy nieco inne oblicze gwiazd z piłkarskich muraw. Niektórzy zawodowi piłkarze lubią w wolnym czasie poświęcać się pasjonującej i równie emocjonującej co piłka grze w golfa, aniżeli szwendać się po najdroższych klubach na świecie. O jakich 10 piłkarzach mowa, którzy całym sercem uprawiają swoje ulubione hobby, czyli golf?

Gdzie obejrzeć Bundesligę online?

Thomas Müller – niemiecki profesjonalista na polu golfowym

Niemiecka gwiazda piłki nożnej, która niedawno zdobyła dziesiąty tytuł mistrza Niemiec z Bayernem Monachium i gra obecnie w niemieckiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, jest zapalonym golfistą. Od 2012 roku na polu golfowym często można spotkać Müllera, który pomógł niemieckiej drużynie w zdobyciu tytułu Pucharu Świata w 2014 roku z łącznie pięcioma golami. Bukmacherzy i społeczność golfowa ocenia jego handicap na ok. 4, co jest niezwykle imponującym, godnym podziwu wynikiem.

Gareth Bale – duma Walii podbija golfa

Gareth Bale jest walijskim piłkarzem i jednocześnie gwiazdą hiszpańskiego klubu Real Madryt. Oprócz gry w klubie i reprezentowania Walii obecnie jest także zapalonym golfistą, uznawanym za jednego z lepszych. Wystarczy powiedzieć, że jego handicap oceniany jest na 5. Na swojej posesji zbudował pole golfowe, w którym dołki są dokładnymi kopiami tych znajdujących się na najsłynniejszych polach golfowych na świecie.

Harry Kane – angielski zawodowy piłkarz i fanatyk golfa

Kapitan reprezentacji Anglii w piłce nożnej, który wśród kolegów piłkarzy znany jest jako jeden z najbardziej utalentowanych golfistów. Kane przyznaje, że istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że spędza zdecydowanie za dużo czasu na grze w golfa. Twierdzi jednak, że to właśnie ona pomaga mu być tak dobrym piłkarzem. Według niektórych raportów Kane ma handicap 4.

Alan Shearer – kapitalny gracz nie tylko na murawie

Fani piłki nożnej znają go jako gracza z największą liczbą (260!) goli w historii Premier League. Dzięki temu typerzy uwielbiają stawiać na niego w przeróżnych spotkaniach piłkarskich, a żeby tego było mało, coraz częściej liczą na to, że zostanie na stałe profesjonalnym golfistą. W świecie golfa Shearer znany jest jako doskonały golfista (handicap 6).

W 2006 roku „przeszedł na emeryturę” i od tego czasu nieprzerwanie gra w golfa – zarówno „dla duszy”, jak i „dla publiczności” Uczestniczył w wielu turniejach Pro-am. Uwielbia pole swojego rodzinnego klubu Close House w Newcastle. Uważa, że najlepszy dzień wolny to dzień spędzony na polu golfowym.

Jimmy Bullard – gwiazda golfa i Premier League

Jeden z najpopularniejszych graczy w historii Premier League do dziś. W 2012 roku doznał kontuzji i nie mógł grać w piłkę nożną. Wtedy to serce Bullarda zdobył z niepohamowaniem golf. Próbował swoich sił w profesjonalnym golfie, debiutując w EuroPro w 2013 roku. Zdaniem wielu typerów, jak i samego Jimmy’ego był to mało udany debiut – na golfie nie zarobił ani centa. Mimo to przyznał, że to właśnie golf pomaga mu w codziennym życiu, sprawiając niezwykle dużą przyjemność.

Sir Alex Ferguson – szkocka gwiazda piłki nożnej

Najbardziej utytułowany trener w historii brytyjskiego futbolu, pod skrzydłami Manchester United został mistrzem Premier League aż 13 razy! Ferguson jest zapalonym golfistą oraz członkiem i honorowym kapitanem Mottram Hall w Cheshire. Wiele osób zna tę historię: kiedy jego drużyna rozegrała decydujący mecz o tytuł mistrza Anglii, Ferguson spędzał te chwile na upojnej grze w golfa.

Pep Guardiola – główny trener Manchesteru kocha golf

Najbardziej utytułowany menadżer w historii Barcelony i Manchester City. Znany jest ze swojej ogromnej fascynacji golfem, która spowodowała podobną sytuację, jak w przypadku Alexa Fergusona. W trakcie gry o Mistrzostwa Anglii Guardiola spędzał ten czas na polu golfowym.

Andriej Szewczenko – były piłkarz Dynama i zapalony golfista z wyboru

Ukraiński piłkarz, gwiazda włoskiego Mediolanu, trener reprezentacji Ukrainy. Andriej Szewczenko uważany jest za jednego z najlepszych golfistów w Ukrainie. Szewczenko ma handicap 2. Jego cechą jest z kolei bardzo szybka, dynamiczna gra. Jedną rundę jest w stanie rozegrać w 2,5 godziny (zazwyczaj golfiści mają 4-5 godzin na rozegranie 18 dołków).

Wayne Rooney – zawodowy strzelec uwielbia grę w golf

Menadżer Derby County jest najlepszym strzelcem Manchesteru United i Anglii, mówi się, że jego handicap wynosi 16. W jednym z wywiadów wspominał, że grę w golfa rozpoczął już w wieku 7 lat, wtedy na leworęcznej, żelaznej 7. Zdaniem Rooneya najlepsze pola golfowe znajdują się na terenie Queenwood w Surrey i w Katarze. Jego miłość do golfa znajduje się obecnie na dalszym planie niż kariera piłkarska, jednakże pewne jest, że kocha oba sporty.

Matt Le Tissier – zapomniana gwiazda europejskiego futbolu

Dla wielu to nazwisko będzie nieznanym, jednakże Le Tissier w swoim czasie był wielką gwiazdą europejskiej piłki nożnej, a konkretnie grając w Southampton, klubie, któremu poświęcił swoje życie, zdobywając przeszło 500 goli. Teraz poświęca się pasji, jaką jest golf, spędzając na polach do gry stosunkowo dużo czasu, posiadając handicap 5.

Profesjonalni piłkarze i golf – dlaczego to się łączy?

Wielu zawodowych piłkarzy postrzega golf jako schronienie, wyzwanie lub formę relaksu. Faktem jest, że wielkie gwiazdy sportu uprawiają golf, jak większość golfistów na świecie, dla zwykłego hobby, zaliczając się do golfistów amatorów.

W przeciwieństwie do pozostałych śmiertelników, dla profesjonalnych piłkarzy golf to kolejny sport, w którym mogą pokonać swoje własne możliwości. Dzięki temu wielu z nich podejmuje profesjonalną karierę, której wyniki mogą być obstawiane, chociażby w zakładach bukmacherskich. Nierzadko umiejętności na murawie przekładają się na te, które spotkać można na polu golfowym.

4.5 / 5. Ocen: 2

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button