Czego się wystrzegać w zakładach sportowych

Kiedy zaczynamy w świecie rozrywki hazardowej, i nie ważne co robimy, może obstawiamy zakłady sportowe lub gramy w Total Casino w każdym przypadku popełniamy błędy, które ostatecznie nam szkodzą. To, co początkowo uważałeś za właściwą decyzję, może nie być tak wygodne. Chodzi o to, aby na dłuższą metę zostać zwycięzcą, więc znajomość najczęstszych błędów popełnianych przez obstawiających pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego ryzyka i strat pieniężnych.

Poniżej przedstawiamy 10 najczęstszych błędów popełnianych przez obstawiających oraz zalecenia, których należy przestrzegać, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z inwestycji w zakłady sportowe.

Obstawianie: błędy, których należy unikać

Zwiększanie stawki

Stawka to kwota, którą inwestujemy w zakład. Stanowi ona procent bankrolla, czyli całkowitej sumy pieniędzy, którą mamy na koncie na stronie zakładów. Aby określić stawkę, użytkownik ustala subiektywną wartość w zależności od pewności, że wygra zakład. Jest ona zazwyczaj określana w skali od 1 do 10. Stawka 1 oznacza nieprawdopodobny, ale nie niemożliwy wynik, natomiast stawka 10 to absolutny poziom pewności. Pełna stawka lub maksymalna stawka jest określana w przedziale od 5% do 10%.

Zwiększanie stawki jest jednym z najpoważniejszych błędów popełnianych przez początkujących graczy. Podejmowanie nadmiernego ryzyka z wysokim procentem swojego bankrolla w celu szybkiego zarobku lub odrobienia strat podczas złej passy może doprowadzić do bankructwa.

Prawidłowe stosowanie stawki pomoże Ci chronić swoje pieniądze, określić właściwą kwotę dla każdego zakładu sportowego i stać się wygrywającym graczem w dłuższej perspektywie.

Bycie niedoinformowanym

Informacja jest kluczowa przy obstawianiu zakładów sportowych. Przejrzyj aktualną sytuację drużyn w rozgrywkach, historię pojedynków, pięć ostatnich meczów, statystyki bramek, rankingi, strzelców, itd. Im więcej danych zbierzesz, tym lepiej będziesz przygotowany do postawienia swojego zakładu pojedynczego lub kombinacyjnego. To zalecenie odnosi się również do zakładów sportowych na żywo, gdzie istotne jest śledzenie wydarzenia na żywo, aby wiedzieć, co się dzieje i reagować na czas.

Obstawiaj w pełnej kondycji fizycznej i emocjonalnej

Mówiliśmy już o tym, jak ważna jest analiza zakładu, kontrola budżetu i zarządzanie stawką. Ponad tymi zaleceniami jest jeszcze jedno: utrzymujmy nasze zmysły w pełnej sprawności. Obstawianie zakładów pod wpływem alkoholu lub innych substancji jest niebezpieczne, ponieważ zmieniają one nasze myśli i zachowanie. To samo dzieje się, gdy stawiamy na problemy osobiste. Aby grać, musisz mieć wszystkie 5 zmysłów w pogotowiu i być skupionym na tym co robisz, na przykład możesz sprawdzić swoje mocne strony i umiejętności w kasyna internetowe w UK.

Obstawianie swojej drużyny

Zostaw fanatyzm na boku. Wszyscy mamy kolory. Należymy do jakiejś drużyny, śledzimy tenisistę lub kierowcę i stawiamy na ich korzyść. Zrozumiałe, że są pewne preferencje, ale podstawową wskazówką przy obstawianiu jest bardzo dobre rozróżnienie tego, co chcesz, aby się wydarzyło w danym wydarzeniu, od tego, co racjonalnie uważasz, że się wydarzy. Jeśli nie jesteś w stanie zdystansować się od własnych uprzedzeń, lepiej nie obstawiaj, jeśli chodzi o Twoją drużynę.

Używanie bonusu bez przeczytania regulaminu

Bukmacherzy, zazwyczaj oferują ciekawe promocje dla swoich użytkowników. Znajdziemy więc bonus powitalny, który zazwyczaj zwiększa kwotę wpłaty przy rejestracji, oraz bonus od kolejnej wpłaty, który daje nam procent od kolejnego doładowania. Istnieją również bonusy za kombinacje, turnieje, loterie, wśród innych promocji.
Może to być żmudne, ale zaleca się szczegółowe przeczytanie wszystkich warunków każdej z oferowanych promocji, aby uniknąć niespodzianek i żalu z powodu niespełnienia któregoś z wymogów. Ostatnią rzeczą, której pragniesz, jest pozostanie bez nagrody.

Powtarzanie selekcji w zakładach wzajemnych

Im więcej selekcji zawierasz w zakładzie multi, tym większe jest ryzyko. Dlatego też, obstawianie tej samej selekcji w dwóch lub więcej zakładach multi może być szkodliwe dla Twojej inwestycji. Nawet jeśli jesteś bardzo pewny swojego zakładu, może się nie udać. W takim przypadku, stracisz swoje zakłady parlay. Zaleca się, aby nie powtarzać selekcji w zakładach wielozakładowych.

Zawsze stawiaj na faworyta

Jeśli myślisz, że stawianie na faworyta jest nieomylną formułą, jesteś w błędzie. Niezależnie od tego, czy chodzi o drużynę, czy sportowca, faworyt nie zawsze wygrywa. Oprócz szczęścia istnieje szereg czynników, które warunkują rozwój wydarzeń sportowych. Jeśli zdecydujesz się postawić na faworyta, zrób to na podstawie informacji, które zebrałeś w poprzednich dniach, a nie na podstawie intuicji. Poza tym, zawsze może pojawić się underdog (drużyna, która nie jest faworytem), który może zrobić różnicę w zakładach.

Połączenie kombinacji z wieloma niskimi kursami

Wiemy, że im niższy kurs, tym większe szanse na wygraną, ponieważ oznacza to, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że dana prognoza się sprawdzi. W tym dążeniu do trafienia zakładu kombinacyjnego, będziesz uciekał się do praktyki łączenia kilku selekcji z niskimi kursami. Jednakże, przeoczysz fakt, że im więcej selekcji dodasz, tym trudniej będzie wygrać Twój zakład parlay. Dlatego postaraj się znaleźć równowagę pomiędzy kursami i liczbą selekcji podczas stawiania zakładu akumulowanego.

Zmienianie zakładu w ostatniej chwili

Aby odnieść sukces w zakładach sportowych, nie powinieneś improwizować. Wymaga to wcześniejszego rozumowania na podstawie zebranych informacji. Nie zamierzamy zaprzeczać, że jest zrozumiałe, aby zmienić zdanie w ostatniej chwili z powodu przeczucia lub jakiegoś zewnętrznego wpływu. To się zdarza, ale staraj się, aby zdarzało się to jak najrzadziej. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej nie obstawiaj. Strata pieniędzy przez zmianę zakładu w ostatniej chwili może Cię mocno obciążyć.

Zakończenie

Jednym z najlepszych sposobów, aby być uznanym za „udanego” hazardzistę sportowego jest po prostu unikanie popełniania błędów, które nękają ogół obstawiających. Jeśli potrafisz zejść z drogi i dokonać racjonalnych, wartościowych zagrań, będziesz zaskoczony, jak zyskowne może się to stać.

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button