Jak bukmacherzy rozliczają krecze w tenisie?

Choć mogłoby się wydawać, że jest inaczej, tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Popularność ta ma swoje odbicie również wśród legalnie działających w Polsce bukmacherów, u większości z których oferta ściśle związana właśnie z tenisem jest bardzo rozbudowana i obejmuje większość popularnych wydarzeń, a także daje możliwość składania zakładów zarówno w trybie przedmeczowym, jak i w formule „na żywo”. W tym artykule zamierzamy skupić się na czymś, co występuje wyłącznie w tenisie – na kreczu. Czym tak właściwie jest i dlaczego wiedza na jego temat jest tak istotna przy zajmowaniu się zakładami bukmacherskimi? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi postaramy się udzielić.

Jak bukmacherzy rozliczają krecze w tenisie
Jak Polscy bukmacherzy rozliczają krecze w tenisie?

Czym tak naprawdę jest krecz w tenisie?

W tenisie krecz jest odpowiednikiem walkowera – z tym, że pojawia się w dwóch różnych sytuacjach. Pierwszą z nich jest moment, w którym zawodnik wycofuje się z meczu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Wtedy mamy do czynienia z tradycyjnym i znanym przez wszystkich z innych dyscyplin sportu walkowerem. Jeżeli wycofanie nastąpi w trakcie spotkania, mamy do czynienia właśnie z kreczem.

Najczęstszą przyczyną, za sprawą której dochodzi do kreczu jest doznanie kontuzji przez zawodnika, który się na niego decyduje. Naturalnym jest, że zawodnicy nie chcą ryzykować własnym zdrowiem i narażać się na dalsze powikłania, które mogłyby się pojawić przy kontynuowaniu gry „na siłę”. Właśnie dlatego krecze są tak często stosowane i w środowisku tenisowym nie stanowią niczego nadzwyczajnego (w przeciwieństwie chociażby do walkowera w piłce nożnej, który zdarza się niebywale rzadko).

W jaki sposób krecze są rozliczane przez polskich bukmacherów?

Sprawa kreczu jest traktowana przez polskich bukmacherów w sposób zależny od sytuacji, w których do niego dochodzi, ale też od momentu meczu, w którym jest zgłaszany. Poniżej przedstawiamy najczęstsze podejście operatorów bukmacherskich do kreczu – w jego wyniku możemy wygrać, przegrać albo otrzymać zwrot.  Jeżeli chodzi o walkower zgłoszony jeszcze przed rozpoczęciem całego spotkania, ten zazwyczaj skutkuje zwrotem całych środków z zakładu na nasze konto. Inne sytuacje zakładają rozliczanie kreczu:

  • po 1 piłce – jeżeli mecz już się rozpoczął i została w nim rozegrana chociażby jedna piłka, wtedy zakład jest rozliczany na niekorzyść zawodnika, który kreczuje. Jeżeli na niego postawiliśmy, przegraliśmy – jeżeli stawialiśmy na jego przeciwnika, jesteśmy na pozycji wygranej.
  • po 1 secie – jeżeli w momencie kreczu ukończony już został pierwszy set, zakład jest rozliczany na niekorzyść zawodnika kreczującego– w tym modelu rozliczania krecz następujący w trakcie 1 seta powoduje zwrot całej postawionej stawki, a ten po rozpoczęciu drugiego seta będzie stanowił przegraną zawodnika kreczującego.
  • po 2 setach -w tym modelu rozliczeń zakład rozliczanie kreczu na niekorzyść zawodnika kreczującego dopiero w momencie ukończenia dwóch setów (również w czasie kolejnych setów). Jeżeli krecz nastąpi wcześniej (a zatem w czasie trwania dwóch pierwszych setów), nastąpi zwrot postawionej stawki.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Ogólnie rzecz biorąc większość bukmacherów stosuje prostą zasadę – jeżeli w chwili, gdy mecz jest przerwany, a krecz ogłoszony zakład jest już „wyjaśniony”, a zatem mamy 100% pewności na temat tego, czy jest wygrany czy przegrany – zostaje on rozliczony. Jeżeli z kolei wciąż jest otwarty, więc może pójść każdą możliwą stronę, bukmacher zwraca stawkę, którą na niego postawiliśmy. W pełni i bezwarunkowo.

Nie zawsze zawodnik jest bezpośrednią przyczyną przerwania lub przełożenia meczu. Często zdarza się tak, że warunki atmosferyczne uniemożliwią jego rozegranie (albo kontynuowanie, jeśli już się zaczął). W takich sytuacjach nie następuje żadne rozwiązanie, a zawarte zakłady są otwarte do momentu, kiedy mecz zostanie rozegrany (nawet jeśli zostanie przełożony na inny dzień). Jest to bardzo częste rozwiązanie – zwłaszcza, że mecze w tenisie potrafią trwać naprawdę długo i są w stanie przesuwać harmonogram tym, które rozgrywają się tuż po nich.

Krecze w tenisie a obstawianie na żywo (live)

Wiele spotkań tenisowych u bukmacherów można obstawiać w trybie „na żywo”. Wtedy krecz jest w stanie sporo namieszać, zwłaszcza u kogoś, kto nastawiał się na dalsze emocje w danym spotkaniu. Tak naprawdę jednak operatorzy przygotowali rozwiązanie, które jest najbardziej fair w przypadku nagłego wystąpienia kreczu. Polega ono na tym, że jeśli postawiony zakład jest już w pełni wygrany lub przegrany i tak naprawdę i bez kreczu nie byłoby możliwości, żeby sytuacja się zmieniła, zostaje on rozliczony. Jeżeli jednak kwestia wygranej czy przegranej zakładu jest niejasna, zazwyczaj stawka poświęcona na jego złożenie wraca na saldo obstawiającego i jest możliwa do dalszego wykorzystania, również na zgoła inne mecze.

Przegląd polskich bukmacherów – u którego rozpocząć obstawianie tenisa?

Przeglądając oferty polskich legalnych bukmacherów można dojść do jednego wniosku – większość z nich, w mniejszym lub większym stopniu, zawiera w ich obrębie tenis. Przy ich wyborze powinniśmy się więc kierować nie tylko aspektem oferty, ale też towarzyszącym jej bonusom oraz specjalnym promocjom, zwłaszcza takim dającym nam darmowe środki na grę. Poniżej zawieramy listę tych bukmacherów, którzy nie tylko dobrze radzą sobie z rozliczaniem kreczów w tenisie, ale też są atrakcyjne z punktu widzenia nowicjuszy w temacie zakładów wzajemnych

STS

STS to bukmacher, który w Polsce swoją działalność prowadzi już od 1997 roku, a od początku swojego istnienia dużą wagę przykłada właśnie do tenisa. Krecz w STS rozliczany jest na bardzo jasnych zasadach – bukmacher anuluje wszystkie zakłady na zwycięzcę danego pojedynku, niezależnie od momentu, w którym dojdzie do kreczu. Jest od tego jedno odstępstwo: jeżeli rozwiązanie naszego zakładu nastąpiło przed jego zajściem. Dla wielu typerów krecz w STS jest rozliczany najbardziej korzystnie dla graczy i dlatego opinie o STS sa tak doskonałe.

bonus za rejestrację w sts 29 PLN
Darmowy bonus bez depozytu w STS – 29 PLN na obstawianie

Oferta STS na polu tenisa jest ogromna i pokrywa większość najpopularniejszych wydarzeń z tej dyscypliny, przy czym lwia ich część udostępniana jest w modelu obstawiania „na żywo”. Sam bukmacher daje nam do dyspozycji atrakcyjne bonusy. Obok tego głównego, powitalnego, za pośrednictwem którego pierwszy dokonywany przez nas depozyt zostanie podwojony (do 1200 złotych), przy czym wszystkie środki dodatkowe trafią na nasze konto bonusowe. STS nagradza także za regularną grę, przyznając co tydzień 35 złotych za darmo. Obecnie z kodem promocyjnym „BETONLINE” na stronie www.STS.pl czeka bonus 29 PLN bez depozytu!

LV Bet

LB Bet rozlicza krecze na podobnych zasadach, co STS (a zarazem większość polskich bukmacherów). W związku z tym jeżeli dany zawodnik podda się (na przykład w przypadku kontuzji), wszystkie zakłady przedmeczowe (a w szczególności te na ostatecznego zwycięzcę) zostają anulowane. Jeżeli jednak dany zakład ulegnie rozwiązaniu jeszcze przed ogłoszeniem kreczu, wtedy żadne środki nie wrócą na nasze konto.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

LV Bet jest kolejnym po wspomnianym już przez nas STS-ie polskim bukmacherem, który klientów stara się przyciągnąć nie tylko bogatą ofertą spotkań tenisowych, ale też atrakcyjnymi promocjami, reklamowanymi przez Jakuba Błaszczykowskiego. W ramach tej podstawowej, powitalnej, jesteśmy w stanie pozyskać nawet 1500 złotych na dalszą grę. Dodatkowo firma prowadzi program lojalnościowy, do którego zapisujemy się automatycznie przy rejestracji, a który kolejne zakłady nagradza punktami. Te możemy wymieniać na dodatkowe bonusy, ale też chociażby na darmowe pieniądze na dalsze granie.

Forbet

Forbet rozlicza krecze pełnym zwrotem środków, jeżeli mamy do czynienia z typami przedmeczowymi oraz takimi, które nie zostały rozstrzygnięte do momentu ogłoszenia kreczu. Wszystkie dodatkowe zakłady, na przykład na liczbę setów i gemów w meczu, ale też chociażby na dokładny wynik również zostają anulowane. Jeżeli jednak nasze zakłady dotyczyły zaledwie pierwszego seta, który zdążył zostać rozegranym przed kreczem, wtedy zostaną one rozliczone.

Forbet swoją działalność w Polsce prowadzi od stosunkowo niedawna. Swoim użytkownikom oferuje szereg ciekawych promocji, w tym powitalną, w ramach której jest w stanie dać nam nawet 2 tysiące bonusu od pierwszych trzech depozytów. Dodatkowo firma nagradza za stałą i regularną grę innego rodzaju promocjami, tylko dla aktywnych.

Fortuna

Fortuna krecze rozlicza dokładnie w taki sam sposób, jak pozostali bukmacherzy w Polsce – oznacza to, że jeżeli kupon nie zakończył się przed ogłoszeniem kreczu, zostaną nam zwrócone środki za cały zakład. Jeżeli jednak zakład rozstrzygnął się przed poddaniem się któregoś z zawodników, jego wynik zostanie zaaplikowany. Fortuna jest bukmacherem, który działa na naszym rynku już od przeszło dwudziestu lat, zarówno stacjonarnie, jak i Internetowo. Z uwagi na to jego oferta związana z tenisem jest wyjątkowo szeroka i obejmuje większość wydarzeń sportowych, zarówno tych z tenisu kobiet, jak i mężczyzn, a także proponuje ciekawe zakłady specjalne.

gry hazardowe online
Legalne gry hazardowe online w Polsce

Filarem promocji w Fortunie jest jej program lojalnościowy – Fortuna Klub Plus, w ramach którego za każde 2 złote wydane na zakłady otrzymuje się 1 punkt klubowy. Punkty można później wymieniać na darmowe pieniądze na grę (na start otrzymuje się 1800 punktów, które od razu można wymienić na 20 złotych), albo też na ekskluzywne bonusy czy promocje podnoszące kursy na wybrane przez nas spotkania. Oprócz samego programu lojalnościowego Fortuna wychodzi do nowych graczy z propozycją atrakcyjnego bonusu powitalnego, w ramach którego daje dostęp do zakładu bez ryzyka (firma zwróci nawet 100 złotych, jeżeli nasz pierwszy zakład okaże się przegrany) oraz nawet 1000 złotych zależne od pierwszego depozytu. Pełna oferta promocyjna na stronie www.eFortuna.pl. Kod promocyjny: BETONLINE.

Krecz w tenisie u Polskich bukmacherów

Nawet jeśli wielu amatorów sprowadza krecz do walkowera, tak naprawdę sprawa związana z nim nie jest tak łatwa, na jaką mogłaby wyglądać – zwłaszcza, że tenis jest jednym z najbardziej „kontuzjogennych” sportów z wszystkich istniejących. Pewne jest jedno – krecze zawsze należy brać pod uwagę przy obstawianiu spotkań tenisowych – zwłaszcza po wykonaniu analizy danego zawodnika i stwierdzeniu, że może on ulec kontuzji, czy to przez zmęczenie ciężkim sezonem, czy też przez niestabilną sytuację zdrowotną.

5 / 5. Ocen: 4

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button