Jak prawidłowo zapłacić podatek od wygranych u bukmachera STS?

Co w przypadku, gdy uda nam się wygrać u bukmachera? Jak wygląda rozliczenie z fiskusem i gdzie wprowadzić zysk typerski w deklaracji PIT? Odpowiedź na wszystkie istotne pytania dla każdego gracza znajdziecie w naszym materiale!

Jak prawidłowo zapłacić podatek od wygranych u bukmachera STS?
Jak prawidłowo zapłacić podatek od wygranych u bukmachera STS?

Zarabianie u bukmachera – czy to jest legalne?

Mimo że wiele historii o milionerach bukmacherskich to bajki wyssane z palca, mamy w kraju takie osoby, które regularnie zarabiają na typowaniu. Nieprawdą jest, że wygrywanie u bukmachera to coś, co trzeba ukrywać przed urzędem skarbowym, a samo zarabianie może mieć niekorzystny wpływ na naszą relację z fiskusem. Wszystko ma jednak jakieś „ale”.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, gdzie można obstawiać mecze, a gdzie nie powinno się tego robić. Dobrze mieć wiedzę na temat tego, jakie strony posiadają licencję Ministerstwa Finansów, a które należy omijać szerokim łukiem. Jeżeli nie będziemy wspierać szarej strefy, zawsze jesteśmy na wygranej pozycji i obawy przed urzędem skarbowym nie mają jakiegokolwiek uzasadnienia w rzeczywistości.

STS kod promocyjny na bonus 2020
Legalny bukmacher STS kod promocyjny na bonus 29 PLN

Nikt w Polsce nikomu nie zabrania ani wygrywania u bukmachera, ani zarabiania na obstawianiu. Trzeba jednak cały czas pamiętać o podatkach, gdyż ich niepłacenie może wpędzić nas w niemałe tarapaty, których na pewno za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć.

Podatek u bukmachera STS i innych. Każdy typer powinien to wiedzieć!

Jeżeli chcemy obstawiać mecze u bukmachera takiego jak STS, przede wszystkim musimy wiedzieć, jakie opłaty na rzecz państwa nas czekają. Chodzi o dwa, a nie tylko jeden podatek. Początkowo niektóre aspekty mogą być niezrozumiałe, ale naprawdę nie ma tutaj nic trudnego.

  • 12% od wniesionej stawki płaci się z każdym zagranym kuponem
  • 10% to tak zwany „ekstra podatek”, któremu podlegamy, gdy w pojedynczym kuponie zarobimy więcej niż 2280 PLN.

Jak łatwo zauważyć, część podatków płacimy bez względu na to czy uda nam się zarobić. Wyjaśnienie, jak to działa jest bardzo proste: kiedy wydajemy 10 złotych na kupon, 1,20 zł trafia na konto skarbu państwa, natomiast za 8,80 stawiamy na mecze. W ten sposób działa to bez względu na to, ile wydajemy – czy gramy za duże kwoty, czy małe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeżeli oglądacie portale branżowe, na pewno zauważyliście już nieraz, że wiele osób gra 10 kuponów SOLO za mniejszą stawkę zamiast jednego, pojedynczego. Dzieje się tak właśnie ze względu na 10% podatku – to jeden ze sposobów na jego legalne niepłacenie.

Fortuna podatek bukmacherski
Fortuna podatek bukmacherski

Wygrana w STS a rozliczenie z urzędem skarbowym

Załóżmy, że wpadła nam w rękę ładna wygrana w STS. Po chwili radości od razu przyszła myśl, że najpierw trzeba pomyśleć o rozliczeniu z urzędem skarbowym. I tutaj pojawia się problem – jak to się prawidłowo robi?

Chociaż w niektórych portalach branżowych próbuje się całą sprawę zagmatwać do granic możliwości, nie ma tutaj mowy o żadnych trudnych do wytłumaczenia aspektach. Granie u bukmachera a urząd skarbowy to bardzo prosta sprawa, ponieważ wszystko załatwiane jest bez udziału typera. Ten ostatni musi jedynie stawiać kupony, a resztą zajmuje się firma organizująca zakłady – to ona odprowadza odpowiednie podatki do państwa, byśmy my mogli zająć się samą grą i niczym poza tym.

STS a skarbówka to temat, który jest poruszany bardzo często. Jak widać, zupełnie niepotrzebnie, bo nie ma tutaj czegoś, co byłoby trudne do zrozumienia i to nawet dla kogoś, kto nie zajmuje się sprawi finansowymi na co dzień.

Jak wygląda rozliczenie PIT przy dużej wygranej w STS?

Raz w roku rozliczamy się z fiskusem na tak zwanej deklaracji PIT. W wielu przypadkach pracodawca wysyła nam druk z podsumowaniem zarobków, a my następnie załatwiamy resztę (a w dzisiejszych czasach zostało to uproszczone do granic możliwości). Czy jednak jest coś, co trzeba wiedzieć, jeśli chodzi o wygrywanie u bukmachera. Czy STS a PIT mają coś ze sobą wspólnego?

Podatki u bukmacherów
Podatki u bukmacherów

Podobnie jak w przypadku samego płacenia podatku, również w kwestii PIT nie musimy ani się załamywać, ani tym bardziej bać się o to, że nie uda nam się z czymś poradzić. Wszystko prawnie zostało zorganizowane tak, by gracz nie musiał robić nic poza obstawianiem. Nie trzeba w deklaracji PIT wykazywać swoich wygranych z STS ani się z nich rozliczać. Podatek od tych zakładów mamy już za sobą i więcej nie trzeba w jego sprawie robić nie trzeba.

Gdybyśmy każdą wygraną bukmacherską musieli wpisywać w deklarację podatkową, moglibyśmy mieć z tym naprawdę spory kłopot. Tym większy, im częściej obstawiamy na wydarzenia sportowe. Nie zapominajmy przy tym, że portal www.STS.pl to także legalne karty jak poker czy wirtualne dyscypliny, a tam można zawierać dosłownie kilka kuponów w ciągu 5 minut.

STS kod promocyjny „BETONLINE”. Bonus bez depozytu na start!

Obstawianie meczów na stronie internetowej www.STS.pl daje nam pełny wgląd w finanse czy historię zakładów. Właśnie dlatego jest to coraz częściej wybierana opcja. Dla nowych klientów z kodem „BETONLINE” przygotowano bonus bez depozytu w wysokości 29 PLN – jest to premia, którą odbiera się bez konieczności wpłacania jakichkolwiek środków na konto typerskie.

STS bonus powitalny
⏬ ⏬ ⏬

  • 29 PLN bez wpłaty z kodemBETONLINE
  • 100% od pierwszego depozytu na konto bukmacherskie i to aż do kwoty 1200 PLN!
  • 20 PLN na wypróbowanie STS Betgames jako bezpieczny kupon.

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bonusy bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskie do najlepszych w Polsce legalnych bukmacherów online. Kody promocyjne, darmowe zakłady, freebety, bonusy bez depozytów. Promocje od STS, Betclic, Betfan, Ewinner.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button