Najlepsi dostawcy Internetu w Polsce

Dostęp do Internetu w obecnych czasach jest koniecznością bez której wiele osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania. Jego szybki i dynamiczny rozwój sprawił, że wiele aktywności przeniosło się do sieci. Firmy, które chcą być konkurencyjne muszą być dostępne online. Dotyczy to zarówno branży spożywczej, odzieżowej, ale także szeroko pojętej rozrywki. Doskonale wiedzą o tym właściciele kasyn, dlatego też w Internecie dostępne są różnorodne portale pozwalające na darmową i płatną grę. Wśród nich dużą popularność zyskały automaty online w Total Casino oraz wiele podobnych gier. Płynność działania witryn w dużej mierze zależy od ich oprogramowania, ale bez dobrego łącza nic nie będzie działać prawidłowo. Jak znaleźć najlepszego dostawcę Internetu? Na co zwrócić uwagę i jakie parametry są najistotniejsze.

internet gdzie szybki

Internet stacjonarny

Posiadanie internetu stacjonarnego jest doceniane przez osoby mieszkające na stałe w jednym miejscu. Sprawdzi się on w domach jednorodzinnych czy blokach mieszkalnych. Jego niekwestionowaną zaletą jest stabilność i możliwość otrzymania łącza bez limitu transferu danych. Te dwa określenia są niezwykle ważne dla użytkownika. Coraz częściej ludzie wolą zapłacić nieco więcej za lepszy transfer i cieszyć się płynną i niczym nieograniczoną przepustowością. Na rynku dostępnych jest kilku kluczowych operatorów, których oferty są zbliżone, lecz nawet z pozoru niewielkie różnice mogą znacznie wpływać na jakość Internetu.

Zestawienie najlepszych

Patrząc na prędkość pobierania i wysyłania to w rankingach na czołówkę wysuwa się INEA. Prędkość do 1000Mb/s jest imponująca, jednak czy jest to jedynie zapewnienie czy wiarygodny wynik? W rzeczywistości wspomniane maksimum nie jest dostępne stale i dla każdego. Kolejnym w zestawieniu operatorem jest TOYA. Nie jest ona dostępna na terenie całego kraju, co znacznie osłabia tego dostawcę. Jednakże nie można go pominąć, gdyż tylko nieznacznie odstaje od lidera. Różnica są bardzo niewielkie. TOYA to prędkość pobierania 61Mb/s, a wysyłania 13,37Mb/s. Natomiast INEA to odpowiednio 61,1Mb i 14, 29. Następna pozycja należy do UPC z wynikiem 53,57 oraz 9,94, po nim znajduje się Vectra, a stawkę zamyka Multimedia Polska osiągając 31,51Mb/s oraz 5,1Mb/s. Nie można nie wspomnieć o cenach, które dla wielu osób są równie istotne jak prędkość. Te parametry najczęściej interesują klientów. Najtańsza jest Toya, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę oferowaną prędkość. Pakiet kosztuje 30,50, z Hot spotem 35,49. INEA to wydatek 49,90. Podobną cenę trzeba zapłacić za internet w UPC, jednak w stosunku do jakości wypada on blado. Kolejne miejsce zajmuje dopiero rozsławione Orange, gdzie jego prędkość osiąga niecałe 23Mb/s.

Siła mobilności

Nie można zapominać o internecie mobilnym. W obecnych czasach jest to coraz popularniejsza opcja, ponieważ pozwala na dostęp do Sieci w dowolnym miejscu i czasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać internet na wczasy czy poza miasto. W wielu miejscach jest dostępne WiFi, jednak zdarza się że jest ono ograniczone i nie zaskakuje prędkością. Ponadto korzystanie z własnego łącza jest bezpieczniejsza i bardziej niezależne. Internet mobilny jest zalecany dla osób, które dużo podróżują i często zmieniają miejsce zamieszkania. Wykorzystywanie internetu mobilnego w domu jest mniej opłacalne i mija się z celem.

Rankingi dostawców internetu mobilnego

Poszukując internetu mobilnego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych warunków. Przede wszystkim liczy się ilość pakietu danych. Wielkość pakietu jest uzależniona od oczekiwań i potrzeb danego klienta. Znaczenie ma także prędkość oraz często niedoceniany zasięg. Powinien być on szeroki, tak aby w każdym miejscu móc w pełni korzystać ze swojego internetu LTE. Najświeższe raporty Orange pokazują że wśród internetu mobilnego przoduje ta sieć. Jego cena nie jest niska, ponieważ wynosi 69,99 na dwa lata. Jednak w tej cenie klient otrzymuje 250GB, a ponadto po przekroczeniu pakietu, zwalnia on do 5Mb/s, a nie 1Mb/s. Id godziny 12 w nocy do rana pakiet nie uszczupli się o zużyte dane, a użytkownik może wykupić za 10 złotych brak zwalniania prędkości. Kolejnym operatorem w zestawieniu jest Play. Pakiet internetu w ofercie jest określany jako nielimitowany, ale nie jest to do końca prawda. 100GB jest dostępnych w stałej prędkości, a później zwalnia do 1Mb/s. Koszt takiej przyjemności to 49,99 zł. T-Mobile to pakiet 50GB, za 39,99 zł. Po wykorzystaniu prędkość spada do 2Mb/s. Na końcu pojawia się Plus, który za 50GB każe sobie zapłacić 10 złotych więcej, lecz jego prędkość spada do 5Mb/s.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button