Wpłaty i wypłaty u polskich bukmacherów – kompleksowy przewodnik

Będąc klientem bukmachera działającego w Internecie, mamy prawo być bardziej wymagający. Konkurencja na rynku sprawiła, że powinniśmy mieć jak największą swobodę w obstawianiu i w wyborze – nie tylko w kontekście oferty, ale i zarządzania własnym kontem. Nieodzowną częścią obstawianie jest bowiem zasilanie własnego wirtualnego salda gotówką, a następnie wypłacanie potencjalnych wygranych. Jak jednak możemy to robić u większości polskich bukmacherów? Co powinniśmy wiedzieć o wybranych formach płatności? O tym wszystkim zamierzamy porozmawiać w naszym dzisiejszym poradniku.

płatności do bukmacherów online
Wpłaty i wypłaty u polskich bukmacherów – kompleksowy przewodnik

Jak wpłacić środki w serwisie internetowym bukmachera?

Bukmacherzy online działający w Polsce legalnie (tych bez licencji jak Unibet nie bierzemy pod uwagę) starają się jak najbardziej uprościć korzystanie z ich serwisów internetowych i skrócić do minimum proces przygotowania do zawarcia zakładu. Rzutuje to na zasilanie konta środkami pieniężnymi, niezbędne do tego, by móc typować – oczywiście można obstawiać za wirtualne pieniądze, ale to zupełnie inna historia. Aktualnie u większości bukmacherów możemy się na to zdobyć na trzy różne sposoby. Skorzystamy przy tym z:

  • serwisu internetowego bukmachera – jest to aktualnie najpopularniejszy środek do zasilania własnego konta,
  • aplikacji mobilnej, która pozwala na najszybsze zasilenie konta z dowolnego miejsca w Polsce (również w biegu),
  • punktu stacjonarnego – więcej na ten temat powiemy za chwilę.

Standardem stało się to, że żadna forma płatności nie wymusza na nas płacenia jakiejkolwiek prowizji. Większość z tych dostępnych powinna za to gwarantować pojawienie się środków na naszym wirtualnym saldzie w niedługim czasie po dokonaniu przelewu.

gry hazardowe online
Legalne gry hazardowe online w Polsce

Wpłaty za pośrednictwem kart płatniczych

Choć wiele innowacyjnych systemów płatności powoli odbiera kartom płatniczym popularność, wciąż stanowią one podstawę, jeżeli chodzi o formy zasilania własnego konta w serwisie bukmacherskim. Karty są bezpieczne i cieszą się olbrzymim zaufaniem ze strony klientów. Właśnie dlatego praktycznie wszystkie firmy bukmacherskie online w Polsce dają możliwość płacenia właśnie przy ich użyciu.

Aby skorzystać z tej możliwości, na samym początku powinniśmy znaleźć kartę i wziąć ją do ręki. Będziemy potrzebowali jej pełnego numeru, daty ważności oraz kodu CVC, który znajduje się na odwrocie tej właśnie karty. Wszystkie te dane podajemy bukmacherowi (lub pośrednikowi płatności, jeśli to z niego korzystamy), wraz z kwotą, jaką chcemy zasilić nasze konto. Po akceptacji transakcji z naszej strony (zwykle przy użyciu bankowej aplikacji), środki natychmiast znajdą się na naszym wirtualnym saldzie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Karty płatnicze możemy zapisywać na swoim koncie, by nie musieć stale wpisywać podanych przez nas powyżej danych. Bukmacher nie przechowuje przy tym pełnego numeru karty, a zaledwie cztery ostatnie jej cyfry.

Wpłacanie środków a systemy szybkich płatności

Choć karty płatnicze cieszą się obecnie największą popularnością, na zainteresowaniu coraz szybciej zdobywają systemy szybkich płatności. Mowa tutaj o korzystaniu z pośredników, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie rozwiązań preferencyjnych dla klienta. Do najpopularniejszych firm tego typu zaliczyć można PayU, dotpaya czy Przelewy24. Jak wygląda zasilanie konta za ich pośrednictwem?

  1. Wpisujemy kwotę doładowania – ważne jest, abyśmy zwrócili przy tym uwagę na minimalną i maksymalną kwotę możliwą do doładowania.
  2. Wybieramy pośrednika płatności najlepsi bukmacherzy potrafią korzystać z usług kilku z nich.
  3. Przenosimy się na stronę pośrednika, na której wybieramy preferowaną przez nas formę płatności. Możemy wybrać również nasz bank.
  4. Przeprowadzamy transakcję w standardowy dla nas sposób, a zatem logując się na konto naszego banku i tam podążając za standardową procedurą.
jak obstawiać w superbet
Obstawianie z freebetem 34 PLN w Superbet z kodem promocyjnym

Systemy szybkich płatności są bezpieczne, a przede wszystkim działają szalenie szybko. Środki na naszym wirtualnym koncie pojawiają się niemal natychmiast po zakończeniu transakcji płatniczej.

Wpłacanie gotówki do bukmachera – czy jest możliwe?

Jeżeli nie chcemy doładowywać własnego konta w serwisie internetowym bukmachera w sposób elektroniczny, zawsze możemy sięgnąć po opcję wpłaty gotówkowej. Jesteśmy w stanie skorzystać z przekazu pieniężnego (forma przelewu, z której korzysta się przy okienku pocztowym), jednak jest ona mało popularna i oferowana tylko przez wybrane firmy. Możemy też odwiedzić punkt stacjonarny bukmachera i tam przekazać pieniądze pracownikowi. Ten ręcznie zasili nasze wirtualne saldo.

Oczywiście musimy mieć na uwadze to, że tylko najlepsi bukmacherzy w Polsce prowadzą swoją działalność również stacjonarnie. Chcąc skorzystać z przywileju wpłaty gotówkowej, nie musimy typować w punkcie stacjonarnym. Możemy go więc traktować wyłącznie jako środek do dokonywania płatności. Będziemy potrzebowali tylko gotówki oraz naszego adresu e-mail, na który zarejestrowaliśmy konto.

Wypłacanie wygranych u polskich bukmacherów

Podczas gdy deponowanie środków w serwisach bukmacherskich jest banalnie proste i odbywa się zwykle przy użyciu naszej ulubionej metody płatności, nieco inaczej jest z wypłatami wygranych zgromadzonych na wirtualnym koncie u bukmachera. Te wymagają zweryfikowanego konta użytkownika, ale też dodanego i potwierdzonego konta bankowego. Polskie prawo wymaga od bukmacherów przelewania wygranych na konto należące do klienta. NIe mogą więc wysyłać ich chociażby na PayPala czy portfel elektroniczny.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Czy to oznacza, że musimy czekać na ręcznie zlecony przelew? W wielu przypadkach tak. Wybrani legalni bukmacherzy również i tutaj nawiązali jednak współpracę z pośrednikami płatności. Dzięki niej możemy zobaczyć wypłacane przez nas środki na własnym koncie bankowym w zaledwie kilka minut po dyspozycji przelewu. Oczywiście wszystko zależy od bukmachera, ale i od banku, z usług którego korzystamy (nie wszystkie dają możliwość całodobowego księgowania).

Każda wypłata zlecana bukmacherowi musi być przez niego ręcznie zaakceptowana. Firmy przyjmujące zakłady bukmacherskie zawsze starają się robić to tak szybko, jak tylko się da. W większości przypadków więc na akceptację nie musimy czekać dłużej niż kilkanaście minut (wszystko zależy od pory zlecania dyspozycji wypłaty, ale i od dnia tygodnia, w którym to robimy).

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button