Jak Bezpiecznie Czyścić Kontrolery do Gier?

Narzędzia, które służą do gry to prawdziwa świętość dla każdego miłośnika komputerowej i internetowej rozrywki. Mówimy oczywiście o kontrolerach, o które trzeba jednak regularnie dbać. Nawet dziecko wie, że niezależnie od tego, czy gramy w darmowe automaty w Betgames STS, w strzelankę, czy też grę przygodową lub RPG, to kontrolery jak magnes będą przyciągały brud i kurz. Możemy też oczywiście co chwilę myć nasze ręce i czyścić spirytusem, ale i tak zabrudzenia będą się pojawiały.

Wiadomo przecież, że nawet sprzęt, który jest pozostawiony i leży sobie na wieszaku po jakimś czasie i tak się sam zabrudzi, a kurz może wnikać bardzo głęboko. Dlatego bardzo ważne będzie zwracanie uwagi na czystość urządzenia. Musimy je czyścić regularnie tak, aby zapobiegać ostatecznie nawet popsuciu urządzenia. Oczywiście chodzi także o względy zdrowotne. Wszystko, co jest dotykane dłońmi, będzie idealnym wektorem do przenoszenia bakterii i wirusów. Warto więc mieć metody czyszczenia bezpieczne dla urządzenia.

Obszary Czyszczenia Kontrolerów

Zanim rozpoczniemy czyszczenie, powinniśmy sprawdzić najbardziej wrażliwe sfery kontrolera do gier. Tam najczęściej będzie bardzo intensywnie wnikać brud i kurz. Takie problematyczne sfery idealnie obrazuje poniższa lista:

  • „Strefa chwytania”, w której ręce trzymają kontroler podczas gry.
  • Mała szczelina wokół krawędzi kontrolera, w miejscu połączenia przednich i tylnych płyt.
  • Wszelkie ciasne kąty na kontrolerze, których nie można łatwo wyczyścić.
  • Porty ładowania, zestawu słuchawkowego.

Identyfikacja takich miejsc jest kluczowym elementem przygotowań do czyszczenia gruntownego. Jeżeli więc już je ustalimy, to kolejnym krokiem będzie przygotowanie akcesoriów, które będą nam potrzebne do zrealizowania takiej operacji. Aby więc wyczyścić kontroler do gier bez konieczności jego demontażu, potrzebujemy produktów takich jak:

  • miękka, niestrzępiąca się ściereczka
  • woda
  • alkohol izopropylowy (co najmniej 70 procent; im więcej procent, tym lepiej)
  • arkusz papieru lub drewniana wykałaczka
  • słomka z tworzywa sztucznego (opcjonalnie).
Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Pamiętajmy też, że do czyszczenia sterów zawsze używamy wody lub alkoholu. Z jakiego powodu? Większość kontrolerów ma bardzo ładne i wygodne w chwytaniu wykończenie. Jeżeli będziemy używali innych środków czyszczących takich np. jak wybielacze, to mogą one popsuć wygląd plastiku. Unikajmy także sprężonego powietrza. Może ono uszkodzić elementy, znajdujące się w środku pada.

Zabrudzenia Łatwe do Wyczyszczenia

Duże zabrudzenia bardzo szybko czyścimy miękką, wilgotną szmatką, która nie będzie się strzępić. Najpierw, więc za pomocą odrobiny wody musimy przetrzeć kontroler, usuwając wszystkie tłuste plamy, zabrudzenia oraz smary. Następnie wilgotną ścierką musimy dotrzeć do tych zakamarków, które normalnie są niedostępne. Posiadacze PlayStation 4 oraz Xbox One powinni szczególnie przyjrzeć się miejscom, z których będą wystawały drążki sterownicze. W takich właśnie ciasnych zakamarkach szczególnie chętnie będzie się gromadzić brud.

Czyszczenie Drążków Sterowniczych

Kolejnym krokiem będzie zwrócenie uwagi na drążki sterownicze. W tym przypadku musimy zachować czujność i powinniśmy być ostrożni. Elementy te są pokryte miękką gumą, która jest bardzo podatna na zużycie. Szczególnie dotyczy to kontrolerów Sony DualShock 4. Jeżeli robimy to umiejętnie, to szybko usuniemy nagromadzony kurz i brud znajdujący się pod drążkami.

Jak Usunąć Największe Zabrudzenia?

Na uporczywy brud, który się zgromadzi na naszych konsolach, również jest sposób. Wykorzystujemy wówczas alkohol izopropylowy. Jest to bezpieczny środek czyszczący polecany przez sprzedawców sklepów komputerowych, a także producentów sprzętu do grania. Bardzo intensywnie zmiękcza nawet najbardziej utwardzony brud. Dzięki temu po chwili można już bardzo łatwo go usunąć. Nie wnika też do urządzenia, bo po chwili po prostu odparowuje.

3 / 5. Ocen: 3

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button