Za pomocą naszego telefonu możemy załatwić dzisiaj dziesiątki spraw. Możemy zamówić taksówkę, opłacić rachunki, a nawet skorzystać z rozrywki, jaką daje nam poker online za darmo. Nie jest więc niczym dziwnym, że generujemy coraz więcej ruchu w internecie za pośrednictwem naszych telefonów. Jaki odsetek ruchu generują telefony i jak odpowiadają na nasze potrzeby producenci oprogramowania?
Według danych z roku 2018 roku ponad 52% ruchu w internecie generowały urządzenia mobilne. Jest to wprost gigantyczna ilość ruchu internetowego. Konsekwencje dla gospodarki są dosyć jasne.
Dzięki internetowi wszystkie usługi możemy zrealizować szybko. Posiadając ponadto w kieszeni telefon, który pozwala nam na szybkie korzystanie z internetu, gospodarka coraz szybciej się rozpędza.
Jeżeli konsument może zamawiać rzeczy, czekając na przykład na tramwaj, należy dać mu możliwość robienia zakupów. W ten sposób powstały popularne portale aukcyjne.
No dobrze, komuś udało się zrobić zakupy, czas więc je opłacić. Na te potrzeby powstały również specjalne aplikacje bankowe oraz Blik.
Niestety w dzisiejszych czasach ludzie są coraz bardziej zabiegani, więc jako sposób dostawy nie wybieramy już kuriera. Na tę potrzebę odpowiadają paczkomaty, z których możemy odebrać nasze zakupy w dowolnym momencie.
Jeżeli klient robi zakupy, należy zabezpieczyć całą jego transakcję przed potencjalnymi złodziejami. Powstają więc coraz to bardziej zaawansowane protokoły szyfrowania i zabezpieczania naszych transakcji.
Jak widać wiele gałęzi gospodarki, wprost wyrasta na potrzeby użytkownika mobilnego. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, w końcu rynek nie znosi próżni. Prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto znajdzie jakąś potrzebę konsumenta i ją zaspokoi.
Jakie więc są prognozy na rok 2020?
Ruch internetowy urządzeń mobilnych urośnie do jeszcze większego rozmiaru. Producenci smartfonów produkują coraz więcej urządzeń przeznaczonych na rynki wschodzące. Oznacza to, że tam również będzie pojawiała się konieczność zaspokajania wielu potrzeb. Możemy się więc spodziewać aplikacji skrojonych specjalnie na potrzeby krajów Ameryki Południowej, czy krajów Azji.
Oczywiście nie muszą to być tylko i wyłącznie aplikacje związane z konsumowaniem dóbr. Istnieje wiele aplikacji na przykład ostrzegających przed trzęsieniami ziemi czy ogniskami chorób tropikalnych. Może to się okazać szczególnie przydatne osobom, które podróżują przez wiele krajów i nie chcą zakończyć swojej wędrówki w szpitalu.
Co jeszcze generuje i będzie generować coraz więcej ruchu w sieci? Odpowiedzią są gry mobilne. Kiedyś, kiedy nie było czegoś takiego jak sieć 4G, granie w jakąkolwiek grę wieloosobową za pośrednictwem telefonu było czymś naprawdę problematycznym. W obecnych czasach, kiedy sieć LTE dostępna jest praktycznie w każdym dużym mieście i czasem nawet pomniejszych miasteczkach, granie w gry mobilne nie jest już związane z frustracją spowodowaną utratą połączenia. Czy gry mobilne faktycznie są w stanie konkurować z produkcjami konsolowymi lub desktopowymi?
Na to pytanie możemy sobie odpowiedzieć w dosyć prosty sposób, odpowiedź może praktycznie zamknąć się w dwóch wyrazach. Pokemon Go. Ta gra od Niantic w przeciągu ostatnich lat zdobyła tak dużą popularność, że nie trzeba jej przedstawiać nikomu kto chociaż trochę interesuje się branżą gamingu. Gry mobilne w przeciągu najbliższych lat tylko zyskają na popularności, a generowanie ruchu na urządzeniach mobilnych głównie za ich sprawą będzie rosło coraz szybciej. Słyszeliście o nowym diablo na telefony? Macie telefony prawda?