Kto wygra Euro 2020? Główni faworyci do zdobycia Mistrzostwa Europy

Zastanawiasz się kto wygra Euro 2020? Jesteś ciekawy kto ma największe szanse na ostateczny triumf? W tym tekście wskazujemy głównych faworytów według bukmacherów. Omawiamy też szanse reprezentacji Polski. Zapraszamy do lektury.

Kto wygra Euro 2020? Główni faworyci do zdobycia Mistrzostwa Europy

Kto wygra Euro 2020?

Na tegorocznych Mistrzostwach Europy mamy okazję oglądać rywalizację aż 24 reprezentacji narodowych. Zostały one podzielone na sześć grup po cztery zespoły. Do 1/8 finału awans uzyskają wszystkie drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsca oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Faza pucharowa rozpocznie się 26 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie i potrwa do 11 lipca. To właśnie tego dnia przekonamy się kto wygra Euro 2020. Finałowy mecz rozpocznie się na Stadionie Wembley w Londynie o godzinie 21:00.

Faworyci do wygrania Euro 2020

Przed każdym ważnym turniejem piłkarskim, zarówno kibice, jak i eksperci starają się wytypować drużyny do końcowego sukcesu. Robią to też bukmacherzy, którzy na podstawie wielu analiz ustalają kursy. Z okazji Euro 2020 przygotowali rozszerzoną ofertę, a osoby posiadające Superbet kod promocyjny dodatkowo mogą otrzymać bonusy. Kto jest więc faworytem do wygrania turnieju?

Na tegorocznych Mistrzostwach Europy mamy okazję oglądać wszystkie topowe reprezentacje ze Starego Kontynentu. Oznacza to, że rywalizacja o końcowy triumf będzie bardzo zacięta i nie jest łatwo przewidzieć ostatecznego triumfatora. Obrońcami tytułu są Portugalczycy, którzy 5 lat temu uporali się w meczu finałowym z Francją. Obie ekipy wymieniane są jako jedni z faworytów do wygrania Euro 2020. Kto jeszcze znajduje się w tym gronie?

Duże szanse na zdobycie złotego medalu, oprócz tych dwóch drużyn, mają reprezentacje Belgii, Anglii, Włoch, Niemiec i Hiszpanii. Namieszać może też ekipa Holandii, która po latach nieobecności ponownie zagra na wielkim turnieju. Jak pokazuje jednak historia, Mistrzostwa Europy może wygrać każdy – pokazały to choćby Dania czy Grecja, które ku zdziwieniu ekspertów triumfowały odpowiednio w 1992 i 2004 roku.

Euro 2020 – kto faworytem bukmacherów?

Tak jak wspominaliśmy, bukmacherzy na podstawie wielu analiz, szacują kursy na końcowy triumf. Kto według nich jest największym faworytem do wygrania Euro 2020?

Większość legalnie działających w Polsce firm zgodnie przewiduje, że Euro 2020 wygra reprezentacja Francji. Kurs na to zdarzenia wynosi obecnie ok 5.50. Kolejnymi faworytami są Belgia (kurs 6.50), Anglia (kurs 7.00), Włochy (kurs 8.00) Portugalia, Hiszpania oraz Niemcy (kurs 9.00). Najmniejsze szanse na końcowy triumf bukmacherzy dają Węgrom (kurs 750.00) i reprezentacji Macedonii Północnej (kurs 900.00).

Do wytypowania zwycięzcy Euro 2020 można wykorzystać dostępny w ETOTO bonus od depozytu. Dzięki niemu można podwoić pierwszą wpłatę maksymalnie do 1500 PLN.

Szanse Polski na wygranie Euro 2020

Wśród faworytów do wygrania Euro 2020 próżno szukać reprezentacji Polski. Będzie to dopiero czwarty w historii występ naszej kadry na Mistrzostwach Europy. Debiut miał miejsce w 2008 roku na turnieju organizowanym przez Austrię i Szwajcarię. Najlepszy wynik Polska zanotowała w 2016 roku na Euro we Francji, gdzie awansowała do ćwierćfinału.

Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się w fazie grupowej ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Zdecydowanym faworytem są tutaj piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Warto odnotować, że kurs na wygranie Euro 2020 przez Polskę i Szwecję, jest dość zbliżony i wynosi ok 80.00. Z naszej grupy najmniejsze szanse na końcowy triumf ma reprezentacja naszych południowych sąsiadów.

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacher

Oferta najlepszych bukmacherów internetowych w Polsce. Legalne zakłady wzajemne, promocje i bonusy bez depozytów. Kody promocje ba dodatkowe freebety czy zakłady bez ryzyka.

Najlepsi bukmacherzy

Back to top button