Jakie mecze najlepiej obstawiać?

Czy rzeczywiście jest tak, że spotkania mniej popularne dają więcej zarobić? A może prawdą jest, iż najlepiej gra się na żywo, zamiast pre-match? Pytań na temat tego, jakie mecze najlepiej obstawiać jest całe mnóstwo – poznajcie odpowiedzi na najpopularniejsze z nich!

Jakie mecze najlepiej obstawiać?
Jakie mecze najlepiej obstawiać?

Obstawianie w Internecie – jak wygrywać pieniądze?

Nie ma co ukrywać, że w Polsce większość typerów zajmuje się zazwyczaj obstawianiem piłki nożnej. Artykuł poświęcimy więc właśnie tej dyscyplinie. Jeżeli jednak typujecie hokej, siatkówkę czy koszykówkę (a może jeszcze coś innego), wcale nie musicie już teraz szukać czegoś innego do czytania. Zawarte przez nas tutaj informacje powinny przydać się dosłownie każdemu, kto chciałby poszerzać swoją bukmacherską wiedzę i dąży do regularnego zarabiania!

STS kod promocyjny na bonus 2020
Legalny bukmacher STS kod promocyjny na bonus 29 PLN

A może chcesz jeszcze dowiedzieć się, jak szukać promocji bukmacherskich?

Najlepsze ligi do obstawiania

Zacznijmy od dość popularnego tematu. Mówi się o tym, że niektóre ligi są dla graczy znacznie przyjaźniejsze od innych. Mowa tu, rzecz jasna, o przewidywalności wyników. Czy rzeczywiście tak jest? Na pewno im bardziej wyrównane rozgrywki w danej lidze, tym trudniej o skuteczne obstawianie. Z drugiej strony – trafiony przez nas typ będzie premiowany pokaźniejszym kursem, a co za tym idzie – będziemy mogli wygrać więcej.

Mówi się, że dobrze obstawia się przede wszystkim ligi „egzotyczne”, czyli takie, które są mało popularne w naszym rejonie świata. Jeżeli uważnie będziecie przyglądać się temu, co dzieje się w lidze katarskiej, australijskiej, chińskiej czy innej, dość szybko powinniście zauważyć, że sporo w meczach w tych krajach da się przewidzieć.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Zakłady przedmeczowe vs. Zakłady Na Żywo

Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju temat rzeka. Lepiej obstawiać zakłady pre-match czy skupić się na graniu już w trakcie trwania danego meczu? Uniwersalnej odpowiedzi nie ma. Każdy system ma swoje wady, jak i zalety. Załóżmy, że jesteśmy niemal przekonani o tym, iż drużyna X wygra z Y. Kurs na faworytów wynosi 1,45, a my uważamy, iż to trochę za mało i postanawiamy czekać na rozpoczęcie meczu i przeczekać kilka minut, by notowania X poszły do góry. Tymczasem, już w 2. minucie spotkania pada gol i kurs spada do 1.05. Teraz obstawianie jest już kompletnie nieopłacalne.

Jest też, oczywiście, druga strona medalu. Możemy zagrać przed meczem, a tymczasem faworyci stracą gola jako pierwsi i to bardzo szybko. Wtedy bukmacher podniesie kurs do góry. Nie zawsze da się jednak przewidywać tego typu sytuacje, a co za tym idzie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej grać Live, czy nie.

skuteczne obstawianie meczów
Duże kursy – duże wygrane!

Jakie mecze obstawia się najlepiej?

Ilu graczy, tyle opinii? I tak, i nie! Przyjęło się, że nie powinno się grać meczów o nic, czyli o przysłowiową pietruszkę. Kiedy dwa kluby grają już tylko po to, by zagrać, raczej mało kto decyduje się na obstawianie. To samo tyczy się spotkań, gdzie gra lider tabeli z outsiderem. Wynik łatwy do przewidzenia i kursy na tyle niskie, że nie warto ryzykować żadnych pieniędzy.

Jeżeli dopiero nabieracie doświadczenia bukmacherskiego, na pewno po pewnym czasie dojdziecie do wniosku, jakie mecze dobrze wam się obstawia, a na jakich już kilka razy się zawiedliście. Być może nawet nawiedzi was klątwa konkretnej drużyny piłkarskiej? Niby jest to tylko przesąd, ale jest naprawdę wielu typerów, którzy mają niechlubną listę klubów, które zawsze ich zawodzą… i nawet nie próbują się przekonać, że jest inaczej.

Obstawianie Ekstraklasy 

Mimo że polskiej ligi nie można nazwać „egzotyczną”, przewidywanie wyników, jakie w niej padną, to naprawdę ciężka sprawa. Właśnie dlatego wiele osób rezygnuje z obstawiania meczów z naszego podwórka i to nawet jeśli kursy w wielu meczach są naprawdę atrakcyjne.

Polska Ekstraklasa to udręka dla typerów
Polska Ekstraklasa to udręka dla typerów

Czy naszym zdaniem Ekstraklasę naprawdę powinno się omijać szerokim łukiem przy oglądaniu oferty kursowej? Niekoniecznie. Jeżeli interesujące się polską liga od dłuższego czasu i uważacie, że dobrze radzicie sobie z analizą spotkań z Polski, nic nie stoi na przeszkodzie, by przekonać się o tym w praktyce i – miejmy nadzieję – zacząć zarabiać na swoich umiejętnościach!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

5 / 5. Ocen: 1

Bonusy bukmacherskie

Darmowe bonusy bukmacherskie do najlepszych w Polsce legalnych bukmacherów online. Kody promocyjne, darmowe zakłady, freebety, bonusy bez depozytów. Promocje od STS, Betclic, Betfan, Ewinner.

Najlepsi bukmacherzy

Dodaj komentarz

Back to top button